PROJEKTY POD NASADZENIA ZASTĘPCZE. Wykonujemy projekty zieleni pod nasadzenia zastępcze, gdy jest konieczność wycinki roślin kolidujących z inwestycją dzięki temu inwestor nie ponosi kar- opłaty administracyjnych za wycinkę roślin.
Projekt zieleni pod nasadzenia zastępcze jest to dalsza część gospodarki drzewostanem w oparciu o inwentaryzacje dendrologiczną roślin. Polega na zaprojektowaniu w projekcie miejsc pod nasadzenia zastępcze rozmieszczenie roślin tak aby nie kolidowały z inwestycją i zalecić jakie mogą być rośliny (Drzewa za drzewa krzewy za krzewy)
Projekty wykonujemy na aktualnej mapie geodezyjnej ( część gospodarki drzewostanem) wg skali i z dokładnie zaznaczamy miejsca do posadzenia roślin i na projekcie zaznaczamy maksymalną koronę drzew.
Wykonujemy ponad to:
PROJEKTY KONCEPCYJNE:
- określenie granicy wykonywanego projektu
- określenie istniejących funkcji projektowanych funkcji terenów
- określenie sposoby zagospodarowania terenu
- charakterystyka istniejącej i projektowanej architektury, małej architektury ogrodowej oraz szaty roślinnej
- rozmieszczenie elementów architektonicznych i roślinności projektowanych w ogrodzie tj przebiegu dróg, placów, schodów, murków, roślinności drzewiastej, rabat bylinowych, kwietników sezonowych
- Ewentualnie zapotrzebowanie w zakresie uzbrojenia terenu w wodę (systemy automatycznego nawadniania), gaz, energię elektryczną itp.
Dla małych inwestycji projekt koncepcyjny służy przede wszystkim przedstawienia pomysłu na zagospodarowanie terenu i uzyskanie aprobaty u właściciela terenu. Jest on jednym z elementów wymaganych w celu uzyskania warunków planowanej zabudowy terenu planowanej inwestycji.
PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TERENU ZIELONEGO
Projekt zagospodarowania terenu zielonego jest to kolejnym etapem tworzenia dokumentacji projektowo technicznej. Inwestor w ramach inwestycji udostępnia projektantom następujące materiały: opis inwestycji zawierających przeznaczenie, program i funkcje zasady realizacji inwestycji z podziałem na zadania oraz terminy realizacji: pełną inwentaryzację terenu, ( zabudowy, roślinności, infrasktuktury naziemnej i podziemnej), dane wyjściowe dotyczące terenu, które są niezbędne do projektowania w tym dane fizjograficzne ( mapy przedstawiające warunki wodne, geologiczne itd) a także dane geodezyjne (mapy sytuacyjno wysokościowe). Jeśli nie ma inwentaryzacji zieleni możemy się podjąć ale musi być aktualna mapa geodezyjna ( w przypadku prywatnego ogrodu nie musi być aktualnej mapy geodezyjnej ale dobrze by była z odbioru domu)
Projekt Zagospodarowania terenu zielonego zawiera to co projekty koncepcyjne plus:
Część rysunkowa: dokładne rozmieszczenie roślinności to jest drzew, krzewów, bylin czyli roślin z numerami roślin projektowanymi lub z nazwami łacińskimi i polskimi
w części opisowej wydrukowany spis roślin roślin z nazwami łacińskimi i polskimi, ich wielkość oraz rozmiar doniczek i kosztorys. Kosztorys jest oparty na projekcie i służy do dokładnego obliczenia kosztów inwestycji. Także sporządzamy kosztorysy do przetargów. Na życzenie dołączamy wizualizacje w 3 D, które przedstawiają tereny zieleni w różnych porach roku i poszczególnych lat. Możemy przedstawić wizualizacje jak rośliny będą wyglądać np za 20, 50 lat o różnych porach roku wiosna, jesień. lato zima.